Poradenské a krizové centrum, p. o.

Rodiče

Rodičovství může být velmi náročné, zejména když současně čelíte obtížnějším životním situacím, nebo když vaše dítě zažívá psychickou nepohodu. Jsme tu pro vás, abychom vám nabídli podporu, cenné informace týkající se duševního zdraví, a strategie zvládání problémů, abyste jako rodina společně vytvořili pečující prostředí, ve kterém se vám i vašemu dítěti bude dařit.

Rodičovská linka

Ať už potřebujete poradit s psychickými problémy dětí, nebo řešíte například komunikaci s dětmi ohledně rozvodu, můžete se obrátit na odborníky na rodičovské lince prostřednictvím telefonu, emailu či chatu.

www.rodicovskalinka.cz

Linka pro rodinu a školu

Je vaše dítě na útěku, nebo ztracené? Obáváte se, že vaše dítě zažívá šikanu nebo násilí? Odbornou pomoc naleznete bezplatně na stránkách linkaztracenedite.cz.

linkaztracenedite.cz

Linka pro mámy a táty

Pokud je toho na vás jako rodiče moc, cítíte se pod tlakem a nechcete zatěžovat známé, bezpečný prostor pro řešení problémů Vám může poskytnout bezplatná Linka pro mámy a táty.

www.aperio.cz/linka-pro-mamy-a-taty

Úsměv mámy

Pokud cítíte psychickou nepohodu a úzkost v těhotenství nebo po porodu, obraťte se na Úsměv mámy, organizaci, která podporuje ženy – matky, kterým do života vstoupily psychické obtíže právě v počátcích mateřství.

www.usmevmamy.cz/

Nepanikař

Deprese, úzkost, panika, sebepoškozování. Pokud se tyto obtíže týkají vás nebo vašich dětí, cenné informace, včetně telefonické, chatové poradny a aplikace naleznete na nepanikar.cz.

www.nepanikar.eu/

Opatruj.se

Hledáte-li ověřené tipy, jak pečovat o sebe a své duševní zdraví a lépe se tak vyrovnávat s problémy a stresem, které život přináší, navštivte stránky opatruj.se. Můžete se zde také otestovat na rizikové užívání návykových látek a alkoholu, nebo na míru pociťovaného stresu.

www.opatruj.se/

Replug me

Chcete rozumět online světu vašich dětí a získat odpovědi na obtížné otázky týkající se nastavování pravidel, digitální závislosti a komunikace? Pak můžete prozkoumat přístupy k výchově digitální generace na replugme.cz.  

www.replug.me/pro-rodice/

Hedepy a Terap.io

Máte-li psychické potíže, psychoterapie může být pro vás cesta k tomu cítit se lépe. Vyzkoušet můžete například ověřené terapeuty z Hedepy.cz nebo Terap.io, kteří poskytují své služby a podporu po celé ČR pomocí online video hovoru.

Parafilik

Pokud vás znepokojuje vaše sexualita a chcete předejít ublížení druhé osobě, nebo řešíte dopady takového ublížení, můžete navštívit stránky projektu Parafilik, kde naleznete on-line poradnu, možnost krizové intervence i poradenství a terapii.

https://parafilik.cz/poradna/

Domácí násilí, násilí vůči dětem a rodinné konflikty

Jsou vaše děti doma často svědky násilí, hádek a konfliktů? Na stránkách Dětství bez násilí najdete informace, postupy a poradenství, jak těmto situacím předcházet, a jak dětem pomoci, jestliže procházejí těžkým životním obdobím například během rozpadu rodiny. 

Objevilo se ve vaší rodině násilí vůči dětem? Kontaktujte Dětské krizové centrum, které poskytuje pomoc ve formě online, telefonického i osobního poradenství týraným, sexuálně zneužívaným či zanedbávaným dětem a jejich blízkým.

Jestliže jste se stali obětí kriminality a domácího násilí, můžete kontaktovat Bílý kruh bezpečí, kde vás odborníci nejen vyslechnou, ale i poskytnou informace o vašich právech a o konkrétních krocích, jak těchto práv dosáhnout.

Anorexie, bulimie a další poruchy příjmu potravy

Pokud se vaše dítě nebo vy potýkáte s poruchou příjmu potravy, Anabell nabízí bezplatné poradenství a podporu pro vás a vaše blízké.

3pe není zdravotnické zařízení a neposkytuje léčbu, ale je bezpečným místem, kde o poruchách příjmu potravy píše bez stigmatu a s úctou ke všem postiženým. Stránky jsou určeny všem, kteří s poruchami příjmu bojují, ale také pro jejich blízké.

Závislost na návykových látkách, alkoholu a jiné závislosti

Potýkáte-li se se závislostí na alkoholu, drogách, hraní, lécích a sociálních sítích, nebo si chcete jen promluvit o závislosti někoho z blízkých, můžete využít bezplatnou Národní linku pro odvykání.

Pokud bojujete s drogovou závislostí, nebo jestliže máte podezření, že vaše dítě užívá drogy, můžete vložit svůj dotaz do anonymní internetovou poradny, která poskytuje informace o psychotropních látkách a nemocech spojených s užíváním drog.

Pomoc v oblasti péče o umírající, úmrtí v rodině

Dlouhá cesta poskytuje podporu rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny.

Potřebujete-li radu nebo pomoc v oblasti péče o umírající, doprovázející a pozůstalé, můžete využít bezplatnou internetovou poradnu Modré pomněnky, která pomáhá nevyléčitelně nemocným, umírajícím, jejich blízkým a pozůstalým, a to i po úmrtí náhlém (včetně sebevraždy, násilného trestného činu, autonehod apod.).

Podcasty o problémech, se kterými se vaše děti mohou potkat

Chcete lépe porozumět problémům, se kterými se děti a dospívající mohou potýkat jako je například závislost na hraní her, poruchy příjmu potravy nebo kyberšikana? Cílem podcastu Na tenké lince je otevřeně o těchto témat mluvit a představit také možnosti jejich řešení.

Katalog sociálních služeb Zlínského kraje

Hledáte podporu v řešení duševních obtíží a krizových situací ve Zlínském kraji? Využijte přehledný online katalog sociálních služeb Zlínského kraje, ve kterém najdete odborníky, kteří vám poskytnou pomoc při řešení těchto problémů.

Terénní služba zahrnující sociální a psychologickou pomoc ve Zlínském kraji

Pokud se u vás v rodině objevily problémy v oblasti duševního zdraví a čekáte na odbornou pomoc klinického psychologa nebo psychiatra, v mezidobí nemusíte být na zvládání této situace sami. Kontaktujte tým služby SAS – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, který vám poskytne včasnou a praktickou podporu v bezpečí vašeho domova či ambulantně, abyste se mohli efektivně vypořádat s duševními obtížemi a udržet tak harmonické rodinné vztahy.