Přednáška pro širokou veřejnost na téma „Pozitivní rodičovství s nadhledem“

Mít šťastné dítě je přání každého rodiče. Tajemství šťastného dítěte je šťastný rodič. Šťastné dítě = spokojený rodič. Hmmm, pěkně řečeno. ALE CO DÁL?

Společně s Nadačním fondem Kapka Naděje uspořádalo Poradenské a krizové centrum, p. o. přednášku o pozitivním rodičovství. V uvolněné a otevřené atmosféře 63. Zlínského filmového festivalu si mohli účastníci vyslechnout mnoho užitečných rad a tipů jak být šťastnými rodiči se šťastnými dětmi. Ředitele Poradenského a krizového centra, p. o. Marka Mikláše v trojici šťastných rodičů, kteří se vystřídali u mikrofonu, doplnila prezidentka a zakladatelka Kapky Naděje Vendula Pizingerová a psycholog David Čáp.

„Největší význam ve vztahu rodičů k dětem mají všední věci, jako je úsměv, zájem, pozornost k dítěti nebo společně strávený čas. Samozřejmě výchova dětí může přinášet spoustu stresových situací. Kdo z rodičů nezažil, když se dítě začne vztekat uprostřed supermarketu? Na besedě jsme se snažili rodičům trochu napovědět, jak si se svojí úlohou poradit,“ sdělil Marek Mikláš.