Kulatý stůl s názvem „Na stejné vlně – jak ven ze současné krize pedopsychiatrie?“

Ředitel Poradenského a krizového centra Marek Mikláš spolu s ředitelkou Nadačního fondu Kapka Naděje Ditou Loudilovou a dalšími odborníky na kulatém stole představili možnosti, jak řešit aktuální nedostupnost odborné psychiatrické péče obzvlášť pro děti a mladistvé. Panelisté hovořili také o možnostech posílení prevence a včasné pomoci dětem a rodinám v zátěžových situacích. Řeč se stočila také k významu a formám osvěty.

„Psychickými obtížemi jsou často ohroženy děti, které nevyrůstají v bezpečném a stabilním prostředí. Je však stále jasnější, že mohou potkat kohokoliv z nás, dospělé i děti, a to i ty z plně funkčních rodin. Podstatné je řešit psychické problémy v rodinách co nejdříve, než se prohloubí a způsobí nevratné škody. A právě to je pole působnosti našeho Poradenského a krizového centra,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, která má odpovědnost za sociální oblast.

Kulatý stůl byl součástí odborného doprovodného programu 63. ročníku ZLÍN FILM FESTIVAL. Odborná akce se uskutečnila 5. 6. 2023 od 14 hod v Malém sále Kongresového centra Zlín. Organizátory akce byly Poradenské a krizové centrum, p. o. a Nadační fond Kapka Naděje. Obě organizace se společně věnují osvětě a edukaci tématu duševního zdraví u dětí a celkové destigmatizaci tématu psychiatrické péče v ČR.

Záznam kulatého stolu je dostupný ke shlédnutí zde:

https://tv.zlinfest.cz/cz/videa-2023/?&section=531&eventdate=20230605&fbclid=IwAR1UbmqvYhBd0vRbIqA0W7lCIVtTH31MFzcu2TAQX64FKnUm-4zB94yezHI