Poradenské a krizové centrum, p. o.

Děti a dospívající

Pokud procházíš těžkou situací doma, ve škole nebo se svými kamarády a cítíš se nesvůj/nesvá, sklíčeně nebo úzkostně, neboj se, právě jsi dorazil/a na správné místo. Poskytneme ti ověřené informace o duševních problémech a také tě nasměrujeme k odborníkům, kteří ti pomohou s řešením obtíží, aby ses postupně znovu cítil/a dobře.

Linka bezpečí pro děti, mládež a studující do 26 let

Svěř se s problémem, který tě trápí, a odborníci na lince, emailu či chatu pak vymyslí další kroky, které můžeš zkusit podniknout, aby ti bylo zase lépe.

Nepanikař

Zažíváš dlouhodobě špatnou náladu, máš úzkosti? Stáhni si aplikaci „Nepanikař“, která poskytuje zdarma rychlou první psychologickou pomoc při depresi, úzkostech/panice, sebepoškozování, myšlenkách na sebevraždu a poruchách příjmu potravy.

Nevypustdusi.cz

Nejsi si jistý/á, jak poznáš, že už je toho na tebe moc, a chceš se zároveň dozvědět, jak o sebe pečovat, aby ses cítil/a psychicky dobře? Inspiruj se na nevypustdusi.cz.

Safezóna

Když už máš nějaké trápení, důležité je, abys vždy hledal/a spolehlivé informace, které ti pomohou lépe porozumět situaci. Najdeš je na Safezóně, kde tě také nasměrují na odbornou pomoc.

Opatruj.se

Máš pocit, že není všechno v pořádku a ptáš se, jestli tě netrápí úzkost nebo deprese? Navštiv stránky opatruj.se, kde najdeš možnost otestovat se a také dostaneš užitečné rady a osvědčené tipy, jak pečovat o své duševní zdraví a posílit svou psychickou odolnost.

Linka SOS Zlín

Hledáš cestu z bezmoci a deprese? Řešíš problémy sám se sebou? Trápí tě problémy v souvislosti s drogami, úzkostí, nemocí nebo kamarády? Jakékoliv trápení, které řešíš a potřebuješ v něm poradit, můžeš zatelefonovat nebo napsat na Linku SOS, kde ti s ním poradí ve dne i v noci.

Anorexie, bulimie a další poruchy příjmu potravy

Nejsi se svým tělem v pohodě a přemýšlení o jídle ti zabírá stále více času? V Anabell ti pomohou najít odvahu a podporu na cestě ke zdraví a k novému životu bez poruchy příjmu potravy.

http://www.anabell.cz/

Poruchy příjmu potravy jsou vážná nemoc, která může ovlivnit všechny části tvého života. Existuje místo jako 3pe, kde se o tom mluví otevřeně a bez odsuzování.

https://www.3pe.online/

Domácí násilí, sebepoškozování, sebevražedné myšlenky

Pokud se necítíš doma bezpečně, nebo se vyskytuje ve tvé rodině násilí, Centrum LOCIKA ti pomůže tuto situaci vyřešit prostřednictvím telefonu, chatu nebo osobně tak, abys mohl žít v klidném prostředí.

Nikdy nezapomeň, že každá situace má řešení, i když se zpočátku může jevit jako bezvýchodná. Na sebevrazdy.cz najdeš informace a podporu, abys znovu mohl/a najít naději ve svém životě.

https://sebevrazdy.cz/

Problémy v oblasti těla, sexuality, identity    

Už nechceš skrývat, že se ti líbí kamarád nebo kamarádka stejného pohlaví, nebo že se necítíš dobře ve vlastním těle a nejsi spokojen*á s pohlavím se kterým ses narodil*a? S coming outem ti pomohou na sbarvouven.cz.

https://www.sbarvouven.cz/

Pokud tě trápí vzhled, nebo čelíš kvůli svému tělu posměškům, na stránkách projektu Moje tělo je moje, najdeš příběhy a informace ohledně bodyshamingu, které ti mohou pomoci zmírnit napětí vzniklé ze srovnávání se s ostatními.

https://mojetelojemoje.cz/

Podcasty o duševním zdraví

Poslechni si přes Spotify Utržené sluchátko, aneb jak si tvoji vrstevníci poradili se zradou kámošky, strachem z písemky a s dalšími problémy.

https://podcasters.spotify.com/pod/show/utrzene-sluchatko

Online katalog sociálních služeb Zlínského kraje

Pokud potřebuješ podporu při řešení duševních problémů nebo krizových situací ve Zlínském kraji, máme pro tebe skvělý tip! Zkus si prohlédnout online katalog sociálních služeb, kde najdeš odborníky, kteří ti rádi pomohou s těmito obtížemi.

Terénní služba zahrnující sociální a psychologickou pomoc ve Zlínském kraji

Pokud máš problémy v rodině, případně čekáš dlouho na pomoc od psychologa nebo psychiatra, je tu tým ze služby SAS (Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi), který může tobě a tvým rodičům nabídnout včasnou a praktickou podporu přímo u vás doma nebo na jiném bezpečném místě. Díky této spolupráci můžete postupně lépe zvládat situaci a udržet si tak hezké rodinné vztahy.